Nákupní košík
Vítejte!  |  Kontakt +420 777 091 945  |  Můj účet

Mindfulness a kapsabelka v běžném životě

Chtěly jsme s úžasnou lektorkou mindfulness Kasiou Korda natočit zajímavý rozhovor, ve kterém se dozvíte vše o praktikách mindfulness, o tom, co nám přináší do života, cestování, výchovy dětí, tančení…ale zůstalo u toho „chtěly“. Hvězdy ani Kasii dcera Maja nebyly nakloněny tomuto rozhovoru, a tak TADY máte krátké video s tím co se dalo použít – ovšem to je primárně po pobavení. Rozhovor vznikl písemně a níže si ho můžete přečíst:-)

Co je Mindfulness a co ti dává – tobě jako ženě?
Mindfulness je bdělá přítomnost, zaměření pozornosti do přítomného okamžiku. Nejčastějšími pomocníky jsou dech, tělo, smysly, na které pozornost zaměřujeme. Často si neužíváme přítomnost plně, protože je naše mysl zvyklá točit se v myšlenkových vzorcích týkajících se minulosti a budoucnosti. Obavy, katastrofické myšlenky všechny „coby, jakby kdyby“ nám často znemožňují do hloubky prožívat TEĎ. Díky Mindfulness se učíme té jednoduchosti a kráse bytí tady a teď. Jako ženě mi praktikování Mindfulness dává hlavně napojení se na moudrost těla a hluboké prožívání potěšení, ať už sexuálního či estetického bez toho aby mi do toho kecala hlava:)

Často s dětmi cestuješ. Může Mindfulness pomoc i při cestování?
Jak je uvedeno výše, díky praxi Mindfulness jsme víc tady a teď. Odpadá stres „z hlavy“, která chce mít stále vše pod kontrolou. Vzniká víc otevřenosti pro nové prožitky. Při naladění se na tělo navíc člověk vnímá víc své hranice a limity a tělo „poslouchá“, takže u mně osobně jsem nejen v cestování změnila kvantitu na kvalitu, stačí méně a víc do hloubky.

Kdy nejlépe použít Mindfulness ve výchově?
Jako máma 3 malých dětí si neumím představit život bez všímavosti ( už tak si občas připadám jednou nohou v blázinci). Nejvíce pomůže při náročných situacích. Například když jsou děti nemocné, tak místo toho vymýšlet katastrofické scénáře je užitečné být pro ně klidnou podporou s vědomím, že je vše pomíjivé. Na druhou stranu nám lecky děti mohou brány do světa Mindfulness otevřít – všímají si různých zajímavostí, které se tady a teď ději a moc se neupínají na minulost či budoucnost. Díky Mindfulness člověk taky šetří svou energii a učí se přijetí svých nedokonalostí a sebe laskavosti, což jsou v mateřství stěžejní body.

Kapsabelka a Mindfulness – má přidanou hodnotu?
Když člověk více zaměřuje pozornost směrem k tělu, začíná vnímat jeho signály a taky se začíná jinak chovat. Už nedokáže dlouho sedět na místě. Tělo se chce více pohybovat tančit, měnit pozice. Tělu není příjemná jednostranná zátěž jakou často známe z klasických kabelek. Takže jednoznačně k tanci, k svobodnému pohybu, proto aby obě ruce byly volné pro všechny ty zajímavé činnosti kterým se mohou věnovat. Přitom se tam vejde všechno co potřebujete mít při ruce…za to vše kapsabelce hiphip hurá:-))

A za Springy moc díky za rozhovor a za to, že díky Kasie a jejímu sdílení u ní na facebookových stránkách či youtubovém kanále se můžeme  každým dnem více a více v umění být všímaví zdokonalovat.

Doprava zdarma

Pro objednávky nad 2200 Kč

Záruka prvotřídní kvality

Každý produkt pečlivě kontrolujeme

Bezpečný nákup

Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí